• Młodzieżowa Rada Powiatu w Płocku

Pierwsza uroczysta sesja Młodzieżowej Rady Powiatu w Płocku odbyła się 18 kwietnia 2024 r. Było to posiedzenie, podczas którego dokonano wyboru Prezydium.

Uczennica Jagiellonki - Olga Mroczkowska z klasy 2e objęła funkcję Wiceprzewodniczącej.

Gratulujemy i życzymy powodzenia!

• II edycja bibliotecznego konkursu fotograficznego

W roku szkolnym 2023/2024 odbyła się druga edycja bibliotecznego konkursu fotograficznego. Temat tegorocznego wydania to "Jagiellonka w obiektywie".

W jury konkursu zasiadali: pan Marcin Sajur, pani Sylwia Czermak i pani Anetta Szpalerska. Jury wyłoniło trzech laureatów i przydzieliło dwa wyróżnienia:

• Rajd rowerowy

W sobotę, 26 kwietnia, jako "Jagiellonka Cykliści", ruszyliśmy na kolejną rowerową przygodę.

Naszym celem było "Państwowe Stado Ogierów" w Łącku. Po drodze zjechaliśmy na miejsce pamięci 43. ofiar barbarzyństwa hitlerowskiego zamordowanych w listopadzie i grudniu 1939 r. Tam zapaliliśmy znicze i pomodliliśmy się za dusze zmarłych w wyniku niemieckiej agresji. Na miejscu, na terenie "Stada", mogliśmy "dokarmić" kucyki oraz rozpalić ognisko i usmażyć kiełbaski. Po powrocie, na naszych licznikach, było przejechane ponad 30 km.

• Absolwenci Naszego Liceum 2024

26 kwietnia 2024 roku odbyło się uroczyste wręczenie świadectw ukończenia szkoły tegorocznym maturzystom.

O godz. 9.00 absolwenci ubrani w tradyjne togi i birety wzięli udział w uroczystościach miejskich przy Dzwonie Pokoju.

Nastepnie, po spotkaniu ze swoimi wychowawcami, udali sie do auli szkolnej, gdzie odbyła się podniosła uroczystość wręczenia nagród, wyróżnień i świadectw.

• Campionati di italiano

Jagiellończycy mistrzami w języku włoskim

Uczniowie Jagiellonki wzięli udział w Olimpiadzie Języka Włoskiego jako drugiego języka, organizowanej przez Komiet Olimpiady z Alto Adige we Włoszech. Maja Wierzbicka z klasy 4G uzyskała 1. miejsce spośród uczniów szkół zagranicznych. W finale znaleźli się też: Zuzanna Wereszczyńska z klasy 3G oraz Karol Piotrowski z klasy 4G.

• Licealiada - piłka nożna

Trwają rozgrywki Młodzieżowej Ligi Sportowej - Licealiada 2024. W turniejach piłkarek i piłkarzy nożnych nasze ekipy solidarnie wywalczyły 4 lokaty. Gratulujemy:)

Skład drużyny:

Jakub Kosowski

Paweł Bąkiewicz

Kamil Wieczorkowski

Mikołaj Mikulski

Jan Kolczyński

Antoni Tyburski

Dawid Kasztelan

• Drzwi Otwarte 2024

20 kwietnia 2024 roku otworzyliśmy Naszą Szkołę dla licznie przybyłych gości - przyszłych Jagiellończyków.

Zapraszamy do fotorelacji z Drzwi Otwartych 2024:)

• Ćwierćfinał debat "Odzyskani Bohaterowie"

We wtorek, 16 kwietnia 2024, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej został zorganizowany ćwierćfinał Turnieju Debat "Odzyskani Bohaterowie" organizowanego przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich.

Jagiellończycy w składzie: Veronika Bilko 1A, Karolina Jankowska 1G, Zofia Szczerska 2G oraz Zuzanna Jóźwik 2G pod opieką Pani Jolanty Teski zmierzyli się z zespołem Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich ze Środy Wielkopolskiej. Uczestnicy debatowali nad tezą: "Kobieca działalność wychowawcza istotnie wpłynęła na sukces powstania wielkopolskiego".

• Koło debat oksfordzkich fundacji ORLEN

Dnia 17.04.2024 r. reprezentacja Jagiellonki w składzie: Oliwia Kacerka 3A, Hanna Kaczmarek 3A, Karolina Szulczewska 3A i Kacper Zaremba 3F pokonała drużynę Zespołu Szkół Technicznych w Płocku i awansowała do finału, w którym będzie bronić tytułu, wywalczonego w poprzedniej edycji zmagań.

Z kim zmierzą się Jagiellończycy w czerwcowym finale? Czekamy na rozstrzygnięcie!

• Licealiada w toku

Trwają rozgrywki w ramach Licaliady - Młodzieżówej Ligi Sportowej 2024. Nasi reprezentanci startowali w zawodach siatkówki dziewcząt i chłopców oraz frisbee.

Drużyna siatkarek zdobyła brazowe medale w turnieju finałowym, który odbywał się w hali ZSCE. W zawodach wystartowało 5 ekip.

Skład drużyny:

• Laboratorium, czyli to co chemicy lubią najbardziej

W poniedziałek, 8 kwietnia 2024r., uczennice i uczniowie z klasy 3C uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Podstaw Chemii Politechniki Warszawskiej.

Zajęcia praktyczne były niezwykle interesujące oraz pozwoliły na usystematyzowanie wiedzy z zakresu miareczkowania oraz reakcji redoks. Wszyscy z zaangażowaniem wykonali przydzielone im zadania, a uzyskane wyniki pracy zostały sprawdzone przez pracowników politechniki.

• Projekt Jagiellończyków "Ad Personam"

Dnia 8.04.2024 r. w murach Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku odbył się finał Projektu Ad Personam realizowanego przez uczniów Jagiellonki Hannę Kaczmarek , Oliwię Kacerka, Karolinę Szulczewską (kl. 3A) i Kacpra Zarembę (kl.3F) w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.

• Mistrzostwa Jagiellonki w tenisie stołowym

35 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo LWJ. Zawody zorganizowane przez Samorząd Uczniowski odbyły się 12 kwietnia.

W kategorii dziewcząt zwyciężyła Natalia Kosielińska z klasy 3e, drugie miejsce zajęła Julia Sadkowska (1a), a trzecia była Malwina Celmer (3e).

• Odwiedź nas

Sobota 18.05.2024