• Well-being projekt ze szkołą  z Bridgetown w Irlandii
      • Well-being projekt ze szkołą z Bridgetown w Irlandii

      • 13.05.2024 13:17
      • Projekt współfinasowany ze środków Unii Europejskiej
      •  

         

        W Jagiellonce znów się dzieje!
        Tym razem goszczą u nas uczniowie z Wexford w Irlandii. Jest to kolejny projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Współpracując w ramach projektu, młodzież pochyli się nad tematem szeroko pojętego dobrostanu: psychicznego oraz fizycznego. Będą to tematy trudne, dotykające każdego z nas, a jakże ważne. Uczniowie z Irlandii mieszkając u rodzin poznają kulturę polską, nasz styl życia, funkcjonowanie szkoły, a także zwiedzą piękne zakątki naszego regionu i miasta. Jest to świetna okazja do nawiązania nowych znajomości i przyjaźni. Językiem projektu jest angielski, zatem mamy możliwość szlifować i rozwijać się również w tym zakresie.
        Cieszymy się na te 10 dni ;) Oby słońce i uśmiechy, jakie towarzyszyły nam pierwszego dnia, pozostały z nami na cały ten czas. Witajcie w Polsce! Witajcie w Płocku! Witajcie w Jagiellonce!

        Pierwszy dzień to poznanie się młodzieży, przełamanie pierwszych lodów. ;) Jagiellończycy wcielili się w rolę przewodników i oprowadzili naszych gości po szkole i Muzeum Jagiellończyków. 

        Nie mogło obyc się bez II śniadania, kiedy to wszyscy zasiedli za suto zastawionym stołem. Królowały przysmaki i smaki polskie. Każdy znalazł coś dla siebie;) Jako że w Jagiellonce dużo się dzieje, wzięliśmy udział w The Voice of Jaga.

        Potem wyruszyliśmy na zwiedzanie Płocka, który w promieniach słońca wygląda zjawiskowo. Także nasze ZOO robi duże wrażenie.

        Kończy się 10-dniowy pobyt grupy uczniów z irlandzkiego Bridgetown w płockiej Jagiellonce. Był to cudowny czas: zawierania nowych przyjaźni, wielogodzinnych rozmów, zastanawiania się nad naszym dobrostanem, jak postępować, aby inni czuli się z nami dobrze; refleksji nad wpływem social mediów na nasze życie oraz jak rozsądnie z nich korzystać; był to czas poznawania polskiej kultury od kuchni (poprzez próbowanie szarlotki, kanapki ze smalcem po wspólne pieczenie pierników w Toruniu), zwiedzanie ważnych dla nas miejsc związanych z historią i naszą tożsamością; czas uśmiechu, radości z rzucania się śnieżkami... czas pełen wzajemnego szacunku, otwartości.... trenowania umiejętności językowych, przełamywania barier, pokonywania własnych słabości, co często pozwalało osiągnąć sukces...
        piękne i niezapomniane chwile spędzone dzięki możliwości, jakie daje nam projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej.
        Do zobaczenia w Irlandii!

        GROUP_MOBILITY_Ireland_in_Poland_SCHEDULE__(3).pdf

         

      • Wróć do listy artykułów