Zapraszamy na 137 "Głośne czytanie nocą" poświęcone etyce -
- we czwartek 19 stycznia o godz. 19.00 w MDK-u.
Zapraszamy na 137 "Głośne czytanie nocą" poświęcone etyce -
- we czwartek 19 stycznia o godz. 19.00 w MDK-u.
Drużyna Jagiellonki w składzie Mikołaj Białaszek, Olga Florczak, Karolina Szulczewska i Kacper Zaremba odniosła dziś (19 grudnia) zwycięstwo w Lidze Debat Oxfordzkich Fundacji Orlen, pokonując w finale drużynę Małachowianki. Olga Florczak zdobyła tytuł Najlepszego Mówcy. Opiekunem zwycięskiej drużyny jest Pani Profesor Jolanta Teska.
W rywalizacji o III miejsce drużyna z LO im. S. Staszica z Gąbina pokonała zespół z III LO.
Debatę prowadził Piotr Zych, absolwent Jagiellonki i Uniwersytetu Jagiellońskiego.
GRATULUJEMY ZYCIĘZCOM I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
Humaniści i lingwiści z naszej szkoły obchodzili swoje święto już po raz dziesiąty. Z tej okazji, drużyny reprezentujące klasy 1., 2. i 3. wzięły udział w konkursie, którego stawką był dzień bez pytania. Następnie, jako że Dzień Humanisty i Lingwisty wypadł w mikołajki, sceną zawładnęła piosenka „Jingle Bells” zaśpiewana po francusku, niemiecku, hiszpańsku, włosku i angielsku. Gratulujemy zwycięzcom konkursu: kl. 3a, 3b i 2g i dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w naszej zabawie.
Kolejny finał akcji: Paka dla Rodaka już za nami.
W tegorocznym wyjeździe odwiedziliśmy Rodaków mieszkających w Mołdawii
3 odwiedzone miejscowości: Bielce, Styrcza, Glodeni
5 państw: Polska, Słowacja, Węgry, Rumunia, Mołdawia
258 odwiedzonych rodzin
400 przygotowanych paczek dla Rodaków
3100 przejechanych kilometrów
Wyjazd okazał się nie tylko wachlarzem pozytywnych emocji, przeżyć, ale również lekcją empatii, pokory i szacunku.
Dziękujemy za zaangażowanie sponsorom, naszej społeczności szkolnej a w szczególności uczniom: Mateuszowi, Weronice, Oldze i Zuzi, którzy osobiście dostarczali paczki Rodakom.
Kolejna edycja Paki dla Rodaka już za rok.
Dziękujemy
Marzena Markiewicz
Jolanta Teska
W debatach oksfordzkich, które odbyły się 6.12.2022 Jagiellończycy pokonali pierwszą drużynę Małachowianki i zameldowali się w finale!
Ostatnie starcie odbędzie się 19.12.2022 r. w Centrum Badawczo-Rozwojowym PKN Orlen w Płocku.
Stoczymy bój z... drugą drużyną Małachowianki!
Trzymajcie kciuki
8 grudnia w Naszej Szkole odbył się Turniej Siatkówki Dziewcząt o Puchar Dyrektora LWJ.
W zawodach rozgrywanych systemem każdy z każdym wzięły udział drużyny: Jagiellonki, Zespołu Szkół Centrum Edukacji oraz Małachowianki.
Bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki, które zwyciężyły dwa mecze w stosunku 2-0 i tym samym zdobyły puchar i złote medale. Drugie miejsce zajął zespół ZSCE, który pokonał ekipę z Małachowianki. Gratulujemy wszystkim uczestnikom turnieju:)
3 grudnia w Warszawie odbył się Ogólnopolski Finał Tenisa Stołowego "Z SKS-u do AZS-u". W hali sportowej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego rywalizowali tenisiści stołowi w Kategorii Dziewcząt i Chłopców. Nasi reprezentanci - Alicja Firszt oraz Kajetan Kachniewski zajęłi bardzo dobre 4 miejsca.
7 grudnia w Hali Sportowej przy Szkole Podstawowej nr 20 w Borowiczkach odbył się Mikołajkowy Turniej Tenisa Stołowego zorganizowany przez Salos Płock. Do sportowej rywalizacji stanęło blisko 200 zawodników w pięciu kategoriach wiekowych. Tradycyjnei wśród triumfatorów znaleźli się zawodnicy z Jagiellonki.
Gratulujemy:)
Dnia 28.11.2022 r. uczeń klasy 4B Kacper Przygódzki pod opieką Pani Jolanty Teski wziął udział w panelu dyskusyjnym Rady Dzieci I Młodzieży RP. Spotkanie odbyło się w Warszawie. Dyskutowano o zdrowiu psychicznym współczesnej młodzieży, telefonach komórkowych w szkole oraz polskiej szkole w XXI w.
Udało się! W ramach akcji Paka dla Rodaka zebrano w sumie:
523 szt. kawy
577 szt. herbaty
647 szt. słodyczy dla dzieci
766 szt. mydła w kostce
Już dziś w nocy (6.12.2022) ruszamy w trasę do Bielc w Mołdawii.
Zapraszamy do udziału w 136. „Głośnym czytaniu nocą”
– „O wieku tolerancji i rozumu”.
Podczas spotkania czytane będą fragmenty książek Romana Kalety, Zdzisława Libery
i Kazimierza Władysława Wójcickiego.
Spotykamy się w Młodzieżowym Domu Kultury przy ul. Tumskiej 9a
we czwartek 8 grudnia o godzinie 19.00.
Współpraca Jagiellonki z Lycée Jean Bart w Dunkierce we Francji
28 listopada br. odbyła się w naszej szkole niezwykła uroczystość odsłonięcia Tablicy Pamiątkowej dla Uczczenia Uczniów, którzy zginęli w tragicznym wypadku podczas wycieczki do Warszawy w dniu 28 października 1982 roku.
Śmierć w tym wypadku poniosło troje 17-latków z ówczesnej klasy IIIC:
Bożena Król
Krzysztof Stosik
Beata Zielińska
Pani Dyrektor Małgorzata Pawlak oraz Pani Agata Janiszewska i Pan Marcin Jaroszewski przypomnieli tragiczną historię sprzed 40 lat.
Był pogodny październikowy dzień. Klasa IIIC w dobrych nastrojach, nie przeczuwając niczego złego, pojechała do stolicy na wystawę poświęconą powstaniu warszawskiemu. Po wystawie zakupy, spacery... a potem powrót. Była mgła, ciemno i nagle ok. 18.15 autobus zjeżdża z drogi, uderza w drzewo, ginie troje uczniów, wielu jest ciężko rannych, będą odczuwali skutki wypadku do końca życia...
Dziś w auli szkolnej zasiedli już "dorośli uczniowie" dawnej IIIC. Nie było łatwo wspominać, opowiadać, ale w sercach wciąż tkwi tamto wydarzenie, pamięć o Koleżankach i Koledze, którzy stracili wtedy życie. Ze wzruszeniem wszyscy słuchali listu nadesłanego ze Szczecina przez 95-letniego pierwszego wychowacę klasy - Pana Profesora Jana Kulikowskiego. Poruszająco wybrzmiały słowa wypowiedziane przez przedstawicielkę rodzin uczniów, którzy zginęli - Panią Joannę Kowalską.
Odsłonięciu Tablicy towarzyszyły wzruszające "Zaduszki Liryczne" przygotowane przez uczniów i nauczycieli szkoły.
W dniu 28 listopada 2022 roku odbędzie się w naszej szkole ceremonia odsłonięcia tablicy pamiątkowej poświęconej Uczniom, którzy 28 października 1982 roku stracili życie w tragicznym wypadku drogowym w czasie wycieczki szkolnej do Warszawy. Początek uroczystości w auli szkolnej o godz. 14.00.
W wypadku zginęli uczniowie ówczesnej klasy IIIC, której wychowawczynią była nauczycielka fizyki - Pani Kazimiera Borawska:
Bożena Król
Krzysztof Stosik
Beata Zielińska
Wielu innych Uczniów w tym wypadku zostało rannych.
Powyżej publikujemy zdjęcie klasy wykonane dwa lata wcześniej, kiedy uczniowie byli w klasie I (w roku szkolnym 1980-1981).
Rząd pierwszy od dołu od lewej:
1. Elżbieta Jóźwiak
2. Beata Przędzińska
3. Jarosław Lewkowski
4. Tomasz Sokołowski
5. Jakub Kolbicz
6. Norbert Kierzkowski
Rząd drugi od lewej:
7. Magdalena Ziółkowska
8. Bożena Król
9. Agnieszka Ostrowska
10.Elżbieta Rembowska
Jan Kulikowski – nauczyciel matematyki
11. Renata Borowska
12. Marzena Niedziółka
13. Anna Pesta
14. Małgorzata Nowakowska
Rząd trzeci od lewej:
15. Tomasz Waligórski
16. Dariusz Mąka
17. Marzena Suchodolska
18. Katarzyna Zgliczyńska
19. Halina Petrykowska
20. Robert Adamczuk
21. Monika Klocek
22. Paweł Leonarcik
23. Joanna Kędziorek
24. Katarzyna Swiątczak
25. Beata Zielińska
Ostatni rząd od lewej:
26. Wojciech Rojewski
27. Janusz Sawicki
28. Sławomir Wiśniewski
29.Marek Kosakowski
30.Dariusz Grochowski
31. Tomasz Górnicki
32. Krzysztof Stosik
33. Jacek Gutkowski
34. Michał Głodkowski
35. Zbyszek Mirowski.
Opisu zdjęcia dokonała Pani Agnieszka Głodkowska-Wojtalewicz (w klasie I-IVC: Agnieszka Ostrowska). Za ewentualne błędy w nazwiskach z góry przepraszamy (skład klasy został odtworzony z pamięci po 40 latach).
W środę 23.11.2022 klasa 1B wzięła udział w serii wykładów na Uniwersytecie Łódzkim.
Tematy wykładów dotyczyły społeczeństwa obywatelskiego i celu i sensu istnienia państwa.
W czwartek, 17 listopada 2022 r., wzięliśmy udział w drugiej kolejce debat oksfordzkich w ramach projektu Liga Debat Fundacji Orlen.Tym razem gościliśmy w III LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w PłockuNasze wystąpienie przeciwko drużynie z III LO rozpoczęło się o godzinie 10.Debatowaliśmy nad tezą Należy żałować dominującej w społeczeństwie narracji o indywidualnej odpowiedzialności jednostki za środowisko.Drużyna w składzie - Hanna Kaczmarek 2A, Karolina Szulczewska 2A, Olga Florczak 2G i Kacper Zaremba 2F odniosła drugie z kolei zwycięstwo!Trzecie starcie przeciwko Małachowiance stoczymy w... Małachowiance 6 grudnia 2022 r.
3 listopada uczniowie trzech klas naszej szkoły - 1A, 2A i 2F - wraz z opiekunami p. Elżbietą Gąsecką, p. Jolantą Teską, p. Martą Borzęcką, p. Iwoną Wiktorowską, p. Zofią Sarnecką i p. Wiesławem Kopciem - podczas wycieczki do Warszawy zwiedzili Stare Powązki oraz obejrzeli musical "Aida" w Teatrze Muzycznym "ROMA".
Autorzy zdjęć: Oliwia Pietrzak, Patryk Gostomski, Olga Jeziórska, Nadia Barucha, Oliwia Drabik, Julia Kolczyńska, Julia Pawlak (uczniowie klasy 2A).
Tradycją naszej szkoły stało się porządkowanie grobów nauczycieli i absolwentów. Co roku w ostatnim tygodniu października klasy humanistyczne pod opieką nauczycieli myją pomniki, wyrywają chwasty, zbierają liście z nagrobków, zapalają znicze. Również i w tym roku szkolnym klasa 2B wraz z nauczycielami historii, panem Dariuszem Krzemińskim i panią Iwoną Wiktorowską, porządkowała groby na cmentarzu przy ulicy Kobylińskiego.
Szczególną troską uczniowie otoczyli grób Adama Grabowskiego – dyrektora szkoły w latach 1909-1916 oraz Bolesława Srokowskiego – dyrektora w latach 1931-1933.
Zapaliliśmy także znicze przy grobie Antolka Gradowskiego, Józefa Kamińskiego, Braci Płoskich, Faustyna Piaska. Zatrzymaliśmy się przy grobie Stefana Bronarskiego oraz dziadków Władysława Broniewskiego.
Młodzież naszej szkoły z koła wolontariatu (4 uczniów klasy 2c) oraz nauczyciele historii brali czynny udział w kweście organizowanej 31X i 1XI na cmentarzu przy ulicy Kobylińskiego w ramach akcji Ratujmy Płockie Powązki. W tym roku zbieraliśmy pieniądze na odnowienie grobu dyrektora naszej szkoły – pana Bolesława Srokowskiego.
Komunikat przekazała P. Prof. Iwona Wiktorowska.
Powered by aSc EduPage