Długoterminowa mobilność uczniów we Włoszech
Licealiada - piłka nożna
Trwają rozgrywki Młodzieżowej Ligi Sportowej - Licealiada 2024. W turniejach piłkarek i piłkarzy nożnych nasze ekipy solidarnie wywalczyły 4 lokaty. Gratulujemy:)
10Skład drużyny:
Jakub Kosowski
Paweł Bąkiewicz
Kamil Wieczorkowski
Mikołaj Mikulski
Jan Kolczyński
Antoni Tyburski
Dawid Kasztelan
Antoni Kieszkowski
Adrian Marszałek
Jan Mówiński
Daniel Rolewski
Adam Staniszewski
Kacper Śładowski
18
Drzwi Otwarte 2024
20 kwietnia 2024 roku otworzyliśmy Naszą Szkołę dla licznie przybyłych gości - przyszłych Jagiellończyków.
Zapraszamy do fotorelacji z Drzwi Otwartych 2024:)
120
Ćwierćfinał debat "Odzyskani Bohaterowie"
We wtorek, 16 kwietnia 2024, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrowi Mazowieckiej został zorganizowany ćwierćfinał Turnieju Debat "Odzyskani Bohaterowie" organizowanego przez Muzeum Dom Rodziny Pileckich.
Jagiellończycy w składzie: Veronika Bilko 1A, Karolina Jankowska 1G, Zofia Szczerska 2G oraz Zuzanna Jóźwik 2G pod opieką Pani Jolanty Teski zmierzyli się z zespołem Liceum Ogólnokształcącego im. Powstańców Wielkopolskich ze Środy Wielkopolskiej. Uczestnicy debatowali nad tezą: "Kobieca działalność wychowawcza istotnie wpłynęła na sukces powstania wielkopolskiego".
Reprezentantki Jagiellonki znalazły się wśród 8 najlepszych drużyn turnieju (spośród 24 zespołów), zajmując finalnie 4 lokatę.
Gratulujemy!
Sukcesy sportowe uczennicy Jagiellonki
Uczennica klasy 2A, Julia Kocięda, wywalczyła 3 miejsce w Grand Prix Wielkopolski w Rokietnicy oraz brązowy medal w Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży w Taekwondo Olimpijskim.
Serdecznie gratulujemy!
Koło debat oksfordzkich fundacji ORLEN
Dnia 17.04.2024 r. reprezentacja Jagiellonki w składzie: Oliwia Kacerka 3A, Hanna Kaczmarek 3A, Karolina Szulczewska 3A i Kacper Zaremba 3F pokonała drużynę Zespołu Szkół Technicznych w Płocku i awansowała do finału, w którym będzie bronić tytułu, wywalczonego w poprzedniej edycji zmagań.
Z kim zmierzą się Jagiellończycy w czerwcowym finale? Czekamy na rozstrzygnięcie!
Trzymajcie kciuki!
Licealiada w toku
Trwają rozgrywki w ramach Licaliady - Młodzieżówej Ligi Sportowej 2024. Nasi reprezentanci startowali w zawodach siatkówki dziewcząt i chłopców oraz frisbee.
8Drużyna siatkarek zdobyła brazowe medale w turnieju finałowym, który odbywał się w hali ZSCE. W zawodach wystartowało 5 ekip.
Skład drużyny:
Nadia Morze
Zuzanna Pietrzak
Malwina Celmer
Alicja Ogrodnik
Julia Rajkowska
Katarzyna Buchner
Natalia Chojnacka Aleksandra Misiak
Zuzanna Baranowska
Weronika Syroczyńska
Amelia Żuchowska
9W turnieju siatkarzy reprezentacja Jagiellonki zdobyła srebrne medale. Nasza drużyna ponoała ekipy IV LO, ZST oraz Elektryka.
Skład ekipy:
Aleksander Romanowski
Dawid Kasztelan
Antoni Bański
Mateusz Grabowski
Bartosz Onyszko
Maciej Augustyniak
Oskar Cywiński
Jakub Jaroszewski
Paweł Stańczak
Bartłomiej Gontarek
Jan Kolczyński
Oliwier Urbański
Stanisław Walczak
1Drużyna frisbee stoczyła kilka zaciętych meczów, w których wynik ważył się do ostatniej chwili i zajęła 4 miejsce.
Skład ekipy:
1 Jakubowska Małgorzata (1A LO)
2 Jankowska Amelia (1A LO)
3 Wasilewska Aleksandra (1A LO)
4 Gabruś Magdalena (1E LO)
5 Turkowski Mateusz (1E LO)
6 Chrapkowski Tobiasz (1F LO)
7 Nowak Piotr (1F LO)
8 Bański Antoni (2F LO)
9 Onyszko Bartosz (2F LO)
10 Grodzicka Agata (3B LO)
11 Kluge Aleksandra (3B LO)
12 Celmer Malwina (3E LO)
13 Ciepliński Miłosz (3E LO)
14 Cywiński Oskar (3E LO)
15 Łobodzińska Karolina (3E LO)
16 Morze Nadia (3E LO)
17 Śmiechowski Szymon (3E LO)
18 Kozłowski Antoni (4B LO)
19 Marszałek Adrian (4B LO)
20 Staniszewski Adam (4B LO)
21 Gałach Nikodem (4E LO)
22 Pietrykowski Kasjan (4E LO)
Laboratorium, czyli to co chemicy lubią najbardziej
W poniedziałek, 8 kwietnia 2024r., uczennice i uczniowie z klasy 3C uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych w Zakładzie Podstaw Chemii Politechniki Warszawskiej.
5Zajęcia praktyczne były niezwykle interesujące oraz pozwoliły na usystematyzowanie wiedzy z zakresu miareczkowania oraz reakcji redoks. Wszyscy z zaangażowaniem wykonali przydzielone im zadania, a uzyskane wyniki pracy zostały sprawdzone przez pracowników politechniki.
Uczniowie uzyskali wyniki obarczone bardzo małym błędem - najlepszy wynik z błędem 0,0006% - co świadczy o dużej dokładności podczas wykonywania zadań. Gratulacje!
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.
Małgorzata Belniak
Projekt Jagiellończyków "Ad Personam"
Dnia 8.04.2024 r. w murach Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku odbył się finał Projektu Ad Personam realizowanego przez uczniów Jagiellonki Hannę Kaczmarek , Oliwię Kacerka, Karolinę Szulczewską (kl. 3A) i Kacpra Zarembę (kl.3F) w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii.
Podczas wydarzenia uczestnicy debatowali nad tezami: ,,Obraz zawodu adwokata wykreowany przez media nie znajduje odzwierciedlenia w rzeczywistości” oraz ,,W ciągu 10 lat zawód adwokata będzie niósł za sobą tyle samo korzyści i prestiżu dla osoby go wykonującej co w czasach obecnych”.
Zadebatowały 4 szkoły: SP1, SP12 i SP14 z Płocka oraz SP3 z Gostynina. Zwycięzcą okazała się SP1.
Projekt Jagiellończyków miał na celu zapewnienie młodzieży pomocy w rozwijaniu kompetencji miękkich. Uczniowie naszej szkoły zorganizowali spotkania dotyczące autoprezentacji, kompetencji miękkich oraz samej debaty oksfordzkiej dla uczniów klas siódmych i ósmych. Po tym, miały miejsce wewnątrzszkolne i międzyszkolne rundy debat w ramach ligi debat. Uczestnicy, dzięki pracy nad debatmi, pozyskali umiejętności, takie jak praca w grupie, radzenie sobie ze stresem, publiczne wypowiadanie się i retoryka, kreatywne i logiczne myślenie.
Projekt Jagiellończyków został objęty honorowymi patronatami Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.
Jagiellończycy zwiedzali piękną Italię - zapraszamy do relacji
Mobilność długoterminowa Jagiellończyków
Mistrzostwa Jagiellonki w tenisie stołowym
35 zawodniczek i zawodników wzięło udział w Turnieju Tenisa Stołowego o Mistrzostwo LWJ. Zawody zorganizowane przez Samorząd Uczniowski odbyły się 12 kwietnia.
13W kategorii dziewcząt zwyciężyła Natalia Kosielińska z klasy 3e, drugie miejsce zajęła Julia Sadkowska (1a), a trzecia była Malwina Celmer (3e).
Wsród chłopców najlepszy okazał się Aleksander Skupniewski(2e), który wyprzedził Janka Pokorskiego(3f) i Michała Fudałę (4e).
Sędziną Główną oraz organizatorką zawodów była Natalia Kosielińska - gratulujemy!
Partnerzy projektu Erasmus+ Love Earth To The Moon And Back z wizytą w Jagiellonce
Partnerzy projektu Erasmus+ Love Earth To The Moon And Back, który realizujemy jako partnerzy Instytutu Rozwoju Sportu i Edukacji zawitali w poniedziałek 8. kwietnia w Jagiellonce. Przyjechali do nas z Austrii, Czech, Francji, Islandii, Litwy i Turcji, żeby realizować kolejne cele projektu
7Powitaliśmy naszych gości, zwiedziliśmy razem z nimi Muzeum Szkoły, rozpoczęliśmy testowanie lekcji z Modułu 5 e-programu nauczania edukacji ekologicznej w szkołach średnich, wzięliśmy udział w spotkaniu prowadzonym przez koordynatorów projektu, a wieczorem poszliśmy na spacer ‘Walk For Night’ po starówce oraz wzdłuż Wisły, żeby podziwiać nocne, wolne od świetlnych zanieczyszczeń niebo.
16Wtorek z projektem Le_Moon przyniósł kolejne aktywności. Uczniowie klasy 1d wraz z wychowawczynią p. Małgorzatą Belniak przygotowali dla goszczącej w Jagiellonce młodzieży warsztaty pt. ‘Green Chemistry’. Po poniedziałkowym testowaniu lekcji przygotowanych przez nauczycieli z Polski i Czech przyszła kolej na te przygotowane przez nauczycieli z Francji. W kolejnej części dnia wzięliśmy udział w grze miejskiej pt. ‘Meet my city’. Nasi uczniowie i ich rówieśnicy szukali wskazówek pod biurkiem Dyrekcji szkoły, mówili po włosku, wymyślali ćwiczenia, które uratują ich przed zaśnięciem na lekcjach, występowali na głównej scenie Teatru Dramatycznego, pracowali w Muzeum Mazowieckim i Muzeum Żydów Mazowieckich, w katedrze szukali przedmiotów opisanych w udostępnionym im tekście, szukali Dębu Broniewskiego i go fotografowali, a na koniec dotarli do jednego z najpiękniejszych ogrodów w Płocku - ogrodu Książnicy Płockiej. Dziękujemy Pani Dyrektor Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego Joannie Banasiak, Dyrektorowi Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku Panu Markowi Mokrowieckiemu, Dyrektorowi Muzeum Mazowieckiego Panu Leonardowi Sobierajowi, Zastępcy Kierownika Muzeum Żydów Mazowieckich Panu Rafałowi Kowalskiemu oraz aktorowi Teatru Dramatycznego i radnemu Miasta Płocka Panu Mariuszowi Pogonowskiemu. Bez ich pomocy organizacja tych wszystkich atrakcji nie byłaby możliwa.
Dzień zakończyliśmy nocnym zwiedzaniem płockiego ZOO. Za to wspaniałe doświadczenie dziękujemy naszym wspaniałym przewodniczkom i instruktorkom oraz Prezesowi Zarządu Miejskiego Ogrodu Zoologicznego Panu Krzysztofowi Kelmanowi.
10Środa z projektem Le_Moon w Jagiellonce to testowanie lekcji przygotowanych przez naszych austriackich (Panie Tatjanę Christelbauer i Tamarę Tomasevic, Pan Erich Schmid z ACD – Agency For Cultural Diplomacy oraz BBI – Bundes-Blindenistitut w Wiedniu, Austria), islandzkich (Snizhanę Prozhoha i Elinę Vecvagare z Móðurmál – samtök um tvítyngi) oraz tureckich (Pani Hanife Karakaya z Manisa Celal Bayar University w Manisie, Turcja) partnerów. Udaliśmy się również na spotkanie z Prezydentem Miasta Płocka Panem Andrzejem Nowakowskim i jego Zastępcą Panem Romanem Siemiątkowskim. Pan Prezydent podarował nam i naszym gościom zaproszenia na organizowany następnego dnia mecz piłki ręcznej: Wisła Płock - Górnik Zabrze :) :) Dziękujemy, świetnie się na nim bawiliśmy :)
W czwartek 11.04.2024r. w Jagiellonce została zorganizowana konferencja podsumowująca i rozpowszechniająca do tej pory wypracowane rezultaty projektu Love Earth To The Moon And Back. Oprócz partnerów projektu, gośćmi wydarzenia byli uczniowie Jagiellonki i jej Dyrekcja, Pani Dyrektor Książnicy Płockiej im. Władysława Broniewskiego Joanna Banasiak oraz przedstawiciele lokalnej prasy. W sumie ponad 100 osób. W trakcie konferencji, przedstawiciele organizacji partnerskich przedstawili informacje dotyczące projektu: jego założeń, celów, sposobów realizacji oraz tzw. intelectual outputs czyli rezultatów, które są w nim tworzone (Lubomír Hájek, Tauferova střední odborná škola veterinární Kroměříž, Czechy). Przedstawiona została e- platforma, zasady jej użytkowania i materiał z trzech modułów e-programu nauczania. (Dr Estela Daukšienė, VDU - Vytauto Didžiojo Universitetas w Kownie, Litwa). W kolejnej części przedstawiciele organizacji partnerskich opowiedzieli o swoich doświadczeniach w pracy nad tym projektem (Hanife Karakaya, Manisa Celal Bayar University w Manisie, Turcja, Tatjana Christelbauer, Tamara Tomasevic i Erich Schmid z ACD – Agency for Cultural Diplomacy w Wiedniu, Austria, Paul Fernandez i Frédéric Guilleray z Lycée Louis Jouvet w Taverny, Francja, Martyna Florkowska-Kardasz i Justyna Pająk-Jaroszewska, Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Wł. Jagiełły/Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji in Płock, Göktürk Ahmet Çayırlı z organizacji AFAD, Turcja oraz Lubomír Hájek, Tauferova střední odborná škola veterinární w Kroměříž, Czechy. W kolejnej części, wystąpili Pan dr Marcin Przedlacki, nauczyciel chemii w Jagiellonce z wykładem pt. My Adventure With Nature i Pani Olga Puzia - nauczycielka j. angielskiego w Jagiellonce oraz wykładowczyni Akademii Mazowieckiej z wykładem pt. Inclusion To The Moon And Back. Po przerwie, Pani Tatjana Christelbauer poprowadziła 90-minutowe warsztaty pt. ‘Dance Meditation’ dla uczniów i wolontariuszy biorących udział w projekcie. Po nich, pan Maciej Kowalczyk z Directorate-General for Climate Action w Brukseli poprowadził warsztaty online pt. Technology used for climate action. Całe wydarzenie zakończyła ceremonia wręczenia certyfikatów uczestnictwa w całotygodniowym spotkaniu projektowym organizowanym w naszej szkole. A wieczorem skorzystaliśmy z zaproszenia Pan Prezydenta i udaliśmy się na mecz piłki ręcznej
15W przypadku projektów Erasmus+ piątek niejednokrotnie jest dniem pożegnań. Tak było i tym razem. Zanim jednak to nastąpiło, w towarzystwie naszych partnerów z projektu Love Earth To The Moon And Back udaliśmy się na lekcję wychowania fizycznego do wyjątkowego miejsca. W Jungle Nextreme nasi uczniowie i ich goście wzięli udział w specjalnym treningu umiejętności zwanym OCR czyli biegu z przeszkodami. W prowadzeniu zajęć asystował uczeń naszej szkoły Janek Lewandowski, medalista zorganizowanych w marcu 2024r. Mistrzostw Europy Jungle Ninja. Trzeba przyznać, że bardzo się wszystkim podobało 😊 Pełni wrażeń udaliśmy się pociągiem na wycieczkę do Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Kolejny raz tego dnia świetnie się bawiliśmy. Nasi europejscy goście byli zachwyceni.
Projekty Erasmus+ wiążą się zawsze z bardzo ciężką pracą uczestników i organizatorów wszelkiego rodzaju wydarzeń. Dają jednak dużo w zamian, bo zapewniają ogromne możliwości zróżnicowanego rozwoju. Nie było nam łatwo żegnać naszych gości, ale pocieszamy się faktem, że wyjechali zakochani w Jagiellonce i Płocku.
Młodzież przyszłością Europy - debata
Dnia 12 kwietnia w ramach Europejskiego Kongresu Rad Młodzieżowych grupa młodzieży z naszej szkoły wzięła udział w debacie.
Informację przekazał Pan Dariusz Krzemiński
Rajd rowerowy
6 kwietnia (sobota), koło rowerowe "Jagiellonka Cykliści" rozpoczęła sezon rowerowy. Tym razem naszym celem były Białobrzegi. Zanim dotarliśmy do celu cieszyliśmy się pięknymi widokami budzącej się do życia przyrody. Na miejscu, w siedzibie koła łowieckiego w Białobrzegach, było ognisko i kiełbaski. W sumie przejechaliśmy ponad 40 km.
12
150. jubileuszowe "Głośne czytanie nocą"
Spotkanie odbędzie się we czwartek 11 kwietnia br.
o godz. 19.00 w MDK-u (ul. Tumska 9).
ZAPRASZAMY!
"W poszukiwaniu wiosny" - konkurs fotograficzny
Rozstrzygniety został konkurs fotograficzny o tematyce wiosennej.
4Autorzy wyróżnionych prac:
Zosia Cielicka 1g
Weronika Iwaszkiewicz 1g
Tatiana Misiak 2g
Wiktoria Szczawińska 2d
Julia Gołaszewska 2d
Adam Liszewski 4f
Dziękujemy za udział i gratulujemy udanych zdjęć.
"Jungle Ninja" - Sukces Jagiellończyka
W dniach 16-17 marca w płockiej Orlen Arenie odbyły się Mistrzostwa Europy – „Jungle Ninja”.
Uczeń klasy 1 h – Janek Lewandowski zajął 3 miejsce i uzyskał awans do Mistrzostw Świata, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych. Gratulujemy!
Wycieczka klasowa - Palmiry, Teatr Kamienica
7 marca 2024 r. klasy 3b i 4b udały się na wycieczkę do Muzeum Miejsca Pamięci Palmiry oraz Teatru Kamienica w Warszawie.
23Podczas zwiedzania muzeum uczniowie poznali tragiczną historię miejsca związanego z II wojną światową. Na cmentarzu odwiedzili mogiły zamordowanych, w tym słynnego sportowca - olimpijczyka Janusza Kusocińskiego czy Marszałka Sejmu - Macieja Rataja.
1Druga etap wycieczki to udział uczniów w spektaklu pt: "Czarna komedia" w Teatrze Kamienica.
Pierwszy dzień wiosny w Warszawie
21 marca był doskonałym dniem na wycieczkę. Uczniowie klas 3E oraz 3F pojechali z odwiedzinami do Sejmu oraz na spektakl w Teatrze Narodowym.
Dzięki życzliwości p. Elżbiety Gapińskiej mogliśmy poznać zasady pracy polityków, a nawet przyjrzeć się obradom. Pani Posłanka poświęciła nam czas, abyśmy mogli lepiej zrozumieć swój wpływ na kształtowanie współczesności. Następnie wraz z paniami przewodniczkami z Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie przeszliśmy szlakiem pamięci warszawskiego getta. Na koniec dnia przenieśliśmy się w świat „Alicji w krainie czarów” w Teatrze Narodowym. Niech ta magia trwa!
Zdjęcie ze spektaklu pochodzi ze strony narodowy.pl. Prawa autorskie należą do Teatru Narodowego w Warszawie.
Archiwum Aktualności