Aktualności

          • Zakończenie roku 2025/2026

          • Nowa galeria zakończenie roku 2025/2026 została dodana do albumu fotograficznego

            Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2025/2026 odbyło się w szkolnej auli z udziałem uczniów, nauczycieli i rodziców. Pani dyrektor Małgorzata Pawlak podsumowała mijający rok szkolny oraz pogratulowała wszystkim osiągniętych sukcesów. Następnie wręczono medale i dyplomy uczniom, którzy wyróżnili się m.in. bardzo dobrymi wynikami w nauce, sukcesami w konkursach oraz działalnością na rzecz szkoły. Po części oficjalnej odbył się krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów, który uświetnił uroczystość. Na zakończenie wszyscy życzyli sobie bezpiecznych i udanych wakacji.

          • Nasz Jubileusz

          • Data 19.06.2026 r. na zawsze wpisała się w historię Jagiellonki. To właśnie tego dnia świętowaliśmy 120-lecie naszej Szkoły oraz 10-lecie programu matury międzynarodowej IB DP. Dostojna Jubilatka ze wzruszeniem i radością przyjęła w swoje progi absolwentów oraz zaproszonych gości.

            Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 uroczystą mszą świętą w Kościele Rzymskokatolickim św. Stanisława Kostki w Płocku, celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, z udziałem pocztu sztandarowego, absolwentów, dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Ksiądz Biskup podkreślił, że prawdziwy skarb naszej Szkoły nie jest ukryty w jej murach ani dokumentach, lecz w ludziach, którzy ją tworzyli i nadal tworzą. Zaapelował również, by młodzi ludzie odważnie korzystali z dostępnych możliwości i rozwijali swoje talenty, dbając o to, aby wraz z wiedzą wzrastała ich mądrość.

            Następnie uroczystości przeniosły się do szkolnej auli. O godzinie 12.00 na scenę wkroczył poczet sztandarowy, po czym odśpiewano hymn państwowy oraz hymn Szkoły. Ten drugi, napisany i skomponowany przez rodzeństwo Magierskich – absolwentów Jagiellonki – z okazji jej 110-lecia, w szczególny sposób nawiązuje do historii i misji placówki.

            Pani Dyrektor Małgorzata Pawlak w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie tradycji, będącej źródłem siły i tożsamości społeczności szkolnej. Nawiązała również do obchodzonych jubileuszy.

            Kolejnym punktem obchodów były wystąpienia zaproszonych gości. Głos zabrali: pan Waldemar Pawlak – były premier i senator RP, pan Krzysztof Gorzkowski – radny Miasta Płocka, reprezentujący panią poseł Wiolettę Kulpę, oraz pan Tomasz Kominek – dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku, występujący w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Pan Tomasz Kominek wręczył nauczycielom medale Pro Masovia oraz dyplomy uznania.

            Następnie wystąpił absolwent i były nauczyciel Jagiellonki - Prezydent Miasta Płocka, pan Andrzej Nowakowski. W swoim przemówieniu nawiązał do historii Szkoły oraz jej roli
            w kształtowaniu kolejnych pokoleń młodych ludzi. Podziękował również nauczycielom za ich pracę i wręczył Nagrody Prezydenta Miasta.

            Wśród kolejnych mówców znaleźli się: pan Sylwester Ziemkiewicz – Starosta Płocki, pani Anna Wiśniewska – Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, przedstawiciele związków zawodowych: pan Stanisław Nisztor – Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, pan Marek Krysztofiak – Przewodniczący MKOiW NSZZ „Solidarność” w Płocku oraz pan Andrzej Rutkowski – Przewodniczący Zarządu Powiatowego Forum Związków Zawodowych w Płocku. Głos zabrali także: pan dr inż. Artur Koper – Zastępca Kanclerza Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, pani dr Danuta Pietrzak – Prodziekan Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych i Informatyki Mazowieckiej Akademii Publicznej, podinsp. Tomasz Wyrembowski – koordynator klas mundurowych
            i współpracy ze szkołami Komendy Miejskiej Policji w Płocku, pani Małgorzata Kwiatkowska – Prezes Stowarzyszenia Jagiellończyków, pani Wioletta Skonieczna – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Szymon Dąbrowski – przedstawiciel uczniów, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Płocka i członek Samorządu Szkolnego.

            Po zakończeniu wystąpień pani Dyrektor Małgorzata Pawlak oraz dr Mariusz Lewandowski, absolwent Jagiellonki, dokonali uroczystej wymiany listów intencyjnych potwierdzających nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu a Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku. Następnie pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom Nagrody Dyrektora.

            Finałową część uroczystości stanowił wzruszający montaż słowno-muzyczny prezentujący dzieje Jagiellonki. Trzynaście dekad historii placówki symbolicznie przedstawili uczniowie oraz przedstawiciele dyrekcji, zapalając świece upamiętniające osoby i wydarzenia, które zapisały się na kartach jej historii.

            Kolejnym punktem programu było odsłonięcie muralu przedstawiającego patrona szkoły, króla Władysława Jagiełłę, namalowanego na frontowej ścianie nowego budynku. Odsłonięcia dokonała pani dyrektor Małgorzata Pawlak.

            Na zakończenie absolwenci, zaproszeni goście i nauczyciele udali się na bankiet oraz zwiedzali szkołę i jej muzeum. W trakcie obchodów na ręce pani Dyrektor przekazano również liczne adresy okolicznościowe, dyplomy i medale dla Jagiellonki.

            Serdecznie dziękujemy naszym Szanownym Gościom za obecność i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia.

            Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Sponsorów – dzięki Państwa hojności mogliśmy w sposób godny i uroczysty uczcić ten niezwykły jubileusz.

            Dziękujemy Absolwentom za to, że „powróciliście w mury prześwietnej Alma Mater”. Współtworzycie historię Jagiellonki i bez Was te obchody nie miałyby tak szczególnego znaczenia.

            Słowa uznania i podziękowania składamy także Radzie Rodziców za nieustanne wsparcie oraz życzliwość. Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc i zaangażowanie.

            Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Uczniów, którzy w tym wyjątkowym dniu nieśli sztandar szkoły, występowali na scenie, zabierali głos podczas uroczystości oraz uczestniczyli we mszy świętej. Dzięki Waszej postawie, pracy i zaangażowaniu jubileusz miał tak podniosły i piękny charakter. Pamiętajcie, że drzwi Jagiellonki zawsze pozostaną dla Was otwarte, a miejsce w jej historii i społeczności będzie należało do Was na zawsze.

          • PRZYPOMNIENIE O SPRAWDZIANIE KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH DLA KANDYDATÓW DO KLASY DWUJĘZYCZNEJ – DODATKOWY TERMIN

          •  

            Sprawdzian kompetencji językowych dla uczniów klas VIII – kandydatów do klasy dwujęzycznej odbędzie się w czwartek – 25 czerwca 2026 roku o godz. 14.00 w sali 33 (II piętro zabytkowego skrzydła szkoły). Egzamin trwa 60 minut.

            Prosimy o przybycie o godz. 13.45. Kandydaci zobowiązani są przynieść dowód tożsamości ze zdjęciem (np. legitymację szkolną) oraz czarny lub niebieski długopis.

            Zapraszamy i życzymy powodzenia!

          • Księga Chwały 2026

          • Zgodnie z wieloletnią płocką tradycją Maturzyści, którzy ukończyli szkołę ze średnią ocen powyżej 5,0 dokonali uroczystego wpisu do Księgi Chwały. To wyróżnienie trafia do najlepszych uczniów płockich szkół ponadpodstawowych, którzy dzięki swojej wiedzy, wytrwałości i zaangażowaniu osiągnęli imponujące wyniki w nauce.

             

            W gronie wyróżnionych znalazło się 31 uczniów Jagiellonki. To powód do ogromnej dumy dla całej społeczności szkolnej i dowód na to, że systematyczna praca oraz konsekwentne dążenie do celu przynoszą znakomite efekty.

            Podczas uroczystości Maturzyści od zastępcy prezydenta Łukasza Jankowskiego otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz eleganckie pióra wieczne z grawerem – symbol osiągniętego sukcesu i wyjątkowego etapu w ich edukacyjnej drodze.

            Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym. Dziękujemy za lata ciężkiej pracy, ambicję i godne reprezentowanie szkoły. Życzymy Wam, aby zdobyta wiedza, pasja oraz determinacja prowadziły Was do realizacji kolejnych marzeń i planów. Niech sukcesy osiągnięte w murach szkoły staną się inspiracją do podejmowania nowych wyzwań i budowania pięknej przyszłości.

          • JagaFest na sportowo

          • Zakończyły się turnieje tenisa stołowego i piłki nożnej rozgrywanych w ramach tegorocznego pikniku JagaFest.

            Najlepszy debel to Szymon Śpiewla i Miłosz Gadomski z 2e

            Piłkarskim mistrzem została ekipa klasy 1e, wyprzedzając 3f i 3e, a najlepszym zawodnikiem Piotr Nowak 3f. Gratulujemy i dziękujemy za wspólną zabawę i rywalizację Fair Play.

            Organizatorzy" Dyrekcja Szkoły, Rada Rodziców oraz Samorząd Uczniowski LWJ

          • "JagaFest 26"

          • Deszczowa pogoda nie przeszkodziła Jagiellończykom w zabawie podczas corocznego pikniku integracyjnego „JagaFest” zorganizowanego przez Dyrekcję Szkoły, Radę Rodziców oraz Samorząd Uczniowski LWJ.

            Podczas  pierwszej części uczniowie uczestniczyli w panelach edukacyjnych prowadzonych przez zaproszonych gości. Dotyczyły one zdrowia, bezpieczeństwa oraz rozwijaniu różnego rodzaju zainteresowań.  

            Część druga to już rozrywka, sport i smakołyki.  To był udany dzień

             

            Tematyka paneli:

            1. Warsztaty z aktorem - Mariusz Pogonowski 
            2. Warsztaty kosmetyczne – pokaz makijażu dziennego  - stylistka Oliwia Szafrańska – Glamboss Studio
            3. Głososfera – warsztaty wokalne - Mateusz Zabłocki
            4. Kosmetologia – pielęgnacja – Co skóra mówi o Twoim zdrowiu – Aleksandra Sikorska – Iwańska – Akademia Mazowiecka w Płocku
            5. Pierwsza Pomoc - Ćwiczysz – Masz Moc Ratowania
            6. Gogle VR Air – Wejdź w Inny Świat
            7. Kryminalistyka – przedstawiciele  Komendy Miejskiej  Policji
            8. Ćwiczenia Stretching /Pilates i wykład “Odżywianie w sporcie”  - M. Dzięgielewska
            9. Ciekawe zachowania pająków i wystawa egzotyczna – Stanisław Kardasz, Katarzyna Łątka
            10.  Dart  - Turniej indywidualny – sala taneczna
            11.  Tenis stołowy  - Turniej Deblowy
          • Brukselskie debaty, paryski szyk i… Myszka Miki! Szalony trip klas 3a i 2e zaliczony!

          • Kto powiedział, że szkoła to tylko siedzenie w ławkach? Klasy 3a i 2e postanowiły sprawdzić, jak teoria wygląda w praktyce i spakowały walizki na podbój Europy! 

            Co udało nam się zmalować?

            W Brukseli sprawdziliśmy, jak działa Parlamentarium (i czy unijne procedury są trudniejsze niż sprawdzian z matematyki) oraz zaliczyliśmy urokliwe Stare Miasto.

            W Paryżu wdrapaliśmy się na Wieżę Eiffla (schodami!), a w Luwrze rzuciliśmy okiem na Monę Lisę (nadal się uśmiecha!).

            Poczuliśmy królewski vibe w Wersalu i odwiedziliśmy Napoleona w Pałacu Inwalidów.

            Zrelaksowaliśmy się podczas rejsu Sekwaną, a potem ruszyliśmy na klimatyczny Montmartre i pod słynne Moulin Rouge

             Na cmentarzu Père-Lachaise odwiedziliśmy m.in. groby Chopina i Oscara Wilde’a.

            A na deser? Prawdziwy rollercoaster emocji (dosłownie!) w Disneylandzie! 

            Żaden uczeń nie ucierpiał, nikt nie zgubił się w metrze, a w kuluarach i tak najwięcej debatowano o wyższości belgijskich frytek nad francuskimi croissantami 

            Wielkie brawa i ordery z ziemniaka za stalowe nerwy wędrują do naszych opiekunek!

            Wielkie DZIĘKUJEMY dla: pani Marty Borzęckiej, pani Jolanty Teski, pani Anny Stachowicz i pani Iwony Szczawińskiej Przetrwać z nami tyle kilometrów to wyższy poziom wtajemniczenia!

            Wracamy zmęczeni, ale z głowami pełnymi wspomnień. Przewińcie galerię i zobaczcie, jak było!

             

          • Wycieczka klas 1A i 1C do Krakowa, Zakopanego i Energylandii

          • Od 26 do 29 maja uczniowie klas pierwszych - 1A i 1C - podziwiali Kraków (Wawel, Stary Rynek, Kościół Mariacki), odbyli dwie wycieczki w Tatry (Doliną Jaworzynki na Halę Gąsienicową do schroniska Murowaniec i pod Czarny Staw Gąsienicowy oraz w Dolinę Strążyska), zwiedzali Zakopane, byli pod Wielką Krokwią, na Krupówkach i na Pęksowym Brzysku oraz w Teatrze Witkacego, a ostatniego dnia bawili się w Energylandii.

          • Wycieczka do Anglii i Szkocji

          • Zawsze dobrze jest odpocząć od tradycyjnych lekcji w szkole, a najlepiej jest gdy robi się to w miłym towarzystwie. Dlatego też w dniach 21 – 28 maja uczniowie klas 1a, 1c, 1d, 1f, 3a, 3c, 3d, 3e, 3f i 3h pod opieką pań Małgorzaty Belniak, Barbary Reszczyńskiej i Martyny Florkowskiej-Kardasz udali się na wycieczkę do Anglii i Szkocji.

            Zwiedzanie zaczęliśmy od spacerów w słynnym Greenwich oraz biznesowej dzielnicy Canary Wharf. Podziwialiśmy legendarny żaglowiec Cutty Sark, tunel graffiti, panoramę miasta w dzielnicy Westminster, a także zwiedziliśmy słynne opactwo Westminster Abbey. Trzeba przyznać, że onieśmieliło nas ono swoim ogromem. Mimo tłoku udało nam się zobaczyć nie tylko słynny tron koronacyjny, groby poetów i pisarzy, naukowców, królów i królowych, ale również najstarsze drzwi w Londynie. Później w ciągu dnia byliśmy też na Trafalgar Square, przeszliśmy przez kolorowe Chinatown do tętniącego życiem Leicester Square w dzielnicy kin i teatrów West End. Potem udaliśmy się do hotelu na zasłużony odpoczynek. Ci, których nie zmęczyła długa podróż, zwiedzanie i upał, udali się na wieczorny spacer do ruin opactwa w Barking. Ufundowane w 666 r. n.e. stało się domem dla króla Wilhelma Zdobywcy zanim zbudowano dla niego twierdzę Tower. Jednego dnia udało nam się zatem zobaczyć i miejsce jego koronacji, jak i zamieszkania.

            Celem naszego kolejnego dnia był York – miasto założone przez Rzymian w północnej Anglii. Spacerowaliśmy po jego murach obronnych, zachwycaliśmy się średniowieczną uliczką rzeźników zwaną The Shambles i przede wszystkim zwiedziliśmy największą w Anglii i jedną z największych w północnej Europie gotycką katedrę York Minster. Sprawdziliśmy – nie zmieściła się w całości na żadnym zdjęciu.

            Niedziela minęła nam pod znakiem gór i jeziora Loch Ness. Chociaż spędziliśmy cały dzień w podróży to mieliśmy okazję zobaczyć serce Szkocji – jej zapierające dech w piersiach Highlands. Poszliśmy na spacer w znanej choćby z filmów Skyfall, Rob Roy czy Braveheart malowniczej dolinie Glen Coe. Podziwialiśmy szczyty Trzech Sióstr, ale Ben Nevis – najwyższa góra Szkocji oraz całych Wysp Brytyjskich – nie była dla nas łaskawa i okryła się mgłą. Ruiny zamku Urquhart ulokowane na zachodnim brzegu jeziora Loch Ness skradły nasze serca. W ciemnych wodach jeziora nie dostrzegliśmy legendarnego Nessie, jednak i tak przywieźliśmy stamtąd masę zdjęć. Na koniec dnia zobaczyliśmy również wiadukt Glenfinnan, którym można dotrzeć do Hogwartu, a także urocze miasteczko Fort William, z którego z kolei można rozpoczynać wędrówki na Ben Nevis.

            W poniedziałek odwiedziliśmy stolicę Szkocji. Edynburg ugościł nas piękną pogodą, wspaniałą architekturą i niepowtarzalną atmosferą. Zwiedzanie zaczęliśmy od wizyty na królewskim jachcie Royal Britannia. Z wielką ciekawością oglądaliśmy wszystkie udostępnione pomieszczenia od królewskich sypialni i sali balowej, poprzez kajuty marynarzy, aż po szpital i maszynownię. Statek zakończył swoją służbę w grudniu 1997 roku, wtedy też królowa Elżbieta II przebywała na nim po raz ostatni. Jego pokład opuściła dokładnie o 15:01 i dlatego wszystkie zegarki na statku zatrzymane są na tej godzinie. Następnie udaliśmy się na spacer Królewską Milą od pałacu królewskiego Holyrood aż po górujący nad miastem i zbudowany na szczycie wygasłego wulkanu zamek. Choć zamek nie jest już siedzibą kamienia koronacyjnego Królów Szkocji (Stone of Scone) zwanego też Kamieniem Przeznaczenia, zachwyca swoim położeniem oraz sposobem w jaki oddaje hołd szkockim bohaterom.  Brawa dla uczestników naszej wycieczki, którzy uzyskali od pracowników zamku informacje na temat nowego miejsca przechowywania Kamienia 😊. Chwilę zadumy przeżyliśmy przy pomniku generała Stanisława Maczka – twórcy polskiej 1. Dywizji Pancernej, bohatera I i II wojny światowej, wybitnego dowódcy i stratega, odznaczonego Orderem Virtuti Militari, który wraz ze swoimi żołnierzami wyzwolił m.in. holenderską Bredę i wykazał się niezwykłym męstwem w bitwie pod Falaise w Normandii. Nie sposób wymienić tu wszystkich zasług tego niesamowitego człowieka. Tak wyjątkowy dzień zasługiwał na wyjątkowe zakończenie, dlatego wieczorem udaliśmy się na wzgórze Calton, żeby podziwiać zachód słońca nad zatoką Firth of Forth. Było magicznie.

            Z Edynburga nocą przejechaliśmy do Oxfordu, gdzie zwiedziliśmy miasteczko oraz Christ Church – jedno z kolegiów wchodzące w skład najstarszego anglojęzycznego uniwersytetu na świecie. Wśród jego absolwentów jest m.in. trzynastu premierów Wielkiej Brytanii. Zarówno kolegium jak i jego kaplica będąca jednocześnie katedrą kościoła anglikańskiego zrobiły na nas duże wrażenie.

            Kolejnego dnia znów zawitaliśmy do Londynu. Tym razem udaliśmy się do Tower, która w swojej historii służyła jako twierdza, rezydencja królewska, więzienie, a nawet zoo. Dziś jako muzeum jest atrakcją dla turystów chcących zobaczyć zbroje, broń, miejsce straceń, salę tortur czy napisy wydrapane przez więźniów na ścianach.  Z zewnątrz obejrzeliśmy katedrę Św. Pawła, a z kładki spacerowej Millenium Bridge teatr szekspirowski The Globe, galerię narodową sztuki nowoczesnej i współczesnej Tate Modern. Następnie zawitaliśmy w progi Muzeum Historii Naturalnej. Wielu z nas czekało na ten moment od początku wycieczki 😊. Skamieliny, dinozaury, minerały, krzemiany, radioaktywny uran, zwierzęta, wulkany czy po prostu odpoczynek – każdy z nas znalazł tam coś dla siebie. Po wizycie w Muzeum przyszedł czas na spacer przez najstarszy park królewski w Londynie czyli St. James’s Park, którego malownicze ścieżki doprowadziły nas do Pałacu Buckingham. Posiłek i zakup pamiątek na słynnej Oxford Street zakończyły nasz pobyt w stolicy Zjednoczonego Królestwa.

            W trakcie ośmiu dni naszej podróży pokonaliśmy tysiące kilometrów, zrobiliśmy dziesiątki tysięcy kroków, obejrzeliśmy setki zabytków i tysiące muzealnych eksponatów, podziwialiśmy różnorodność krajobrazów dwóch krajów, a nawet niezwykłe zachody słońca. Poznawaliśmy również skomplikowaną historię Anglii i Szkocji, w której czynnikiem wiodącym jest wielka wola walki o szkocką niepodległość i tożsamość. Wszystko to było możliwe dzięki wyjątkowej młodzieży, która  wzięła udział w naszej wycieczce, i którą serdecznie pozdrawiamy 😊

          • Dzień dziecka LWJ

          • W Dniu Dziecka Samorząd LWJ przygotował orzeźwiającą niespodziankę dla Jagiellończyków:)

            Specjalne podziękowania dla Rady Rodziców LWJ za wsparcie akcji.

          • Miss z Jagiellonki

          • Uczennica klasy 1a -   Lilianna Patentas zdobyła koronę Polskiej Miss Nastolatek Województwa Mazowieckiego 2026. W konkursie o koronę  walczyło 26  dziewcząt z naszego regionu. 

            Gratulujemy Liliannie zdobytego tytułu i życzymy powodzenia w kolejnym etapie w drodze do tytułu Miss Polski Nastolatek 2026.

          • Konkurs biologiczny

          • Jakub Grabarczyk z klasy 2c zdobył 2 miejsce w XXXIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży Szkolnej "Mój Las" . Gratulujemy:)

          • Konkurs wiedzy historycznej

          • Uczniowie Jagiellonki zajęli 4 miejsce w konkursie wiedzy o wydarzeniach czerwca 1976 w Płocku, Ursusie i Radomiu.

            W konkursie uczestniczyli uczniowie przygotowani przez Pana Pawła Felczaka: Krzysztof Dąbrowski - 3d oraz Adam Wiśniewski i Piotr Korzekwiński z klasy 2c. Opiekunem był Pan  Dariusz Krzemiński.