Obchody rozpoczęły się o godzinie 10.00 uroczystą mszą świętą w Kościele Rzymskokatolickim św. Stanisława Kostki w Płocku, celebrowaną przez Jego Ekscelencję Księdza Biskupa Mirosława Milewskiego, z udziałem pocztu sztandarowego, absolwentów, dyrekcji, nauczycieli i uczniów. Ksiądz Biskup podkreślił, że prawdziwy skarb naszej Szkoły nie jest ukryty w jej murach ani dokumentach, lecz w ludziach, którzy ją tworzyli i nadal tworzą. Zaapelował również, by młodzi ludzie odważnie korzystali z dostępnych możliwości i rozwijali swoje talenty, dbając o to, aby wraz z wiedzą wzrastała ich mądrość.
Następnie uroczystości przeniosły się do szkolnej auli. O godzinie 12.00 na scenę wkroczył poczet sztandarowy, po czym odśpiewano hymn państwowy oraz hymn Szkoły. Ten drugi, napisany i skomponowany przez rodzeństwo Magierskich – absolwentów Jagiellonki – z okazji jej 110-lecia, w szczególny sposób nawiązuje do historii i misji placówki.
Pani Dyrektor Małgorzata Pawlak w swoim przemówieniu podkreśliła znaczenie tradycji, będącej źródłem siły i tożsamości społeczności szkolnej. Nawiązała również do obchodzonych jubileuszy.
Kolejnym punktem obchodów były wystąpienia zaproszonych gości. Głos zabrali: pan Waldemar Pawlak – były premier i senator RP, pan Krzysztof Gorzkowski – radny Miasta Płocka, reprezentujący panią poseł Wiolettę Kulpę, oraz pan Tomasz Kominek – dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Płocku, występujący w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika. Pan Tomasz Kominek wręczył nauczycielom medale Pro Masovia oraz dyplomy uznania.
Następnie wystąpił absolwent i były nauczyciel Jagiellonki - Prezydent Miasta Płocka, pan Andrzej Nowakowski. W swoim przemówieniu nawiązał do historii Szkoły oraz jej roli
w kształtowaniu kolejnych pokoleń młodych ludzi. Podziękował również nauczycielom za ich pracę i wręczył Nagrody Prezydenta Miasta.
Wśród kolejnych mówców znaleźli się: pan Sylwester Ziemkiewicz – Starosta Płocki, pani Anna Wiśniewska – Dyrektor Delegatury w Płocku Kuratorium Oświaty w Warszawie, przedstawiciele związków zawodowych: pan Stanisław Nisztor – Prezes Zarządu Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego, pan Marek Krysztofiak – Przewodniczący MKOiW NSZZ „Solidarność” w Płocku oraz pan Andrzej Rutkowski – Przewodniczący Zarządu Powiatowego Forum Związków Zawodowych w Płocku. Głos zabrali także: pan dr inż. Artur Koper – Zastępca Kanclerza Politechniki Warszawskiej ds. Filii w Płocku, pani dr Danuta Pietrzak – Prodziekan Wydziału Nauk Humanistyczno-Społecznych i Informatyki Mazowieckiej Akademii Publicznej, podinsp. Tomasz Wyrembowski – koordynator klas mundurowych
i współpracy ze szkołami Komendy Miejskiej Policji w Płocku, pani Małgorzata Kwiatkowska – Prezes Stowarzyszenia Jagiellończyków, pani Wioletta Skonieczna – Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Szymon Dąbrowski – przedstawiciel uczniów, Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta Płocka i członek Samorządu Szkolnego.
Po zakończeniu wystąpień pani Dyrektor Małgorzata Pawlak oraz dr Mariusz Lewandowski, absolwent Jagiellonki, dokonali uroczystej wymiany listów intencyjnych potwierdzających nawiązanie współpracy pomiędzy Uniwersytetem Mikołaja Kopernika w Toruniu a Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku. Następnie pani Dyrektor wręczyła nauczycielom i pracownikom Nagrody Dyrektora.
Finałową część uroczystości stanowił wzruszający montaż słowno-muzyczny prezentujący dzieje Jagiellonki. Trzynaście dekad historii placówki symbolicznie przedstawili uczniowie oraz przedstawiciele dyrekcji, zapalając świece upamiętniające osoby i wydarzenia, które zapisały się na kartach jej historii.
Kolejnym punktem programu było odsłonięcie muralu przedstawiającego patrona szkoły, króla Władysława Jagiełłę, namalowanego na frontowej ścianie nowego budynku. Odsłonięcia dokonała pani dyrektor Małgorzata Pawlak.
Na zakończenie absolwenci, zaproszeni goście i nauczyciele udali się na bankiet oraz zwiedzali szkołę i jej muzeum. W trakcie obchodów na ręce pani Dyrektor przekazano również liczne adresy okolicznościowe, dyplomy i medale dla Jagiellonki.
Serdecznie dziękujemy naszym Szanownym Gościom za obecność i wspólne świętowanie tego wyjątkowego dnia.
Wyrazy wdzięczności kierujemy również do Sponsorów – dzięki Państwa hojności mogliśmy w sposób godny i uroczysty uczcić ten niezwykły jubileusz.
Dziękujemy Absolwentom za to, że „powróciliście w mury prześwietnej Alma Mater”. Współtworzycie historię Jagiellonki i bez Was te obchody nie miałyby tak szczególnego znaczenia.
Słowa uznania i podziękowania składamy także Radzie Rodziców za nieustanne wsparcie oraz życzliwość. Cieszymy się, że zawsze możemy liczyć na Państwa pomoc i zaangażowanie.
Szczególne podziękowania kierujemy do naszych Uczniów, którzy w tym wyjątkowym dniu nieśli sztandar szkoły, występowali na scenie, zabierali głos podczas uroczystości oraz uczestniczyli we mszy świętej. Dzięki Waszej postawie, pracy i zaangażowaniu jubileusz miał tak podniosły i piękny charakter. Pamiętajcie, że drzwi Jagiellonki zawsze pozostaną dla Was otwarte, a miejsce w jej historii i społeczności będzie należało do Was na zawsze.