Aktualności
GRATULUJEMY !!!
100% zdawalności matury międzynarodowej !!!
8 Edycja Międzynarodowej Konferencji Płock Model United Nations 2025
W dniach 6–8 czerwca 2025 roku miała miejsce ósma edycja konferencji Płock Model United Nations, zorganizowana przez uczniów realizujących program Matury Międzynarodowej w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku. W wydarzeniu udział łącznie wzięło ponad 100 osób, w tym uczniowie szkół ponadpodstawowych z całej Polski, studenci oraz goście z zagranicy.
8Uroczyste rozpoczęcie konferencji miało miejsce w sali obrad Urzędu Miasta Płocka. Podczas Ceremonii Inauguracyjnej przedstawieni zostali Patroni Honorowi tegorocznego wydarzenia: Marszałek Województwa Mazowieckiego, Prezydent Miasta Płocka, CIFAL oraz UNITAR, Starostwo Płockie, Akademia Mazowiecka, Płocki Park Przemysłowo-Technologiczny, Okręgowa Rada Adwokacka oraz nasi sponsorzy.
W trakcie symulacji Zgromadzenia Ogólnego tematem otwierającym sesję plenarną było rozważenie kwestii państwowości Saharyjskiej Arabskiej Republiki Demokratycznej ze szczególnym uwzględnieniem działań Misji ONZ ds. Referendum w Saharze Zachodniej (MINURSO). Delegaci, wcielając się w przedstawicieli różnych państw, wygłaszali oficjalne stanowiska, odpowiadali na pytania oraz brali udział w intensywnej wymianie argumentów. Dla wielu był to pierwszy kontakt z tak formalnym wystąpieniem publicznym, co czyniło ich zaangażowanie jeszcze bardziej imponującym. Mimo, że nie każdy miał szansę zabrać głos, ilość pytań i poziom dyskusji świadczyły o świetnym przygotowaniu uczestników.
Po zakończeniu sesji inauguracyjnej, delegaci rozeszli się do wyznaczonych komitetów pracujących w przestrzeniach Akademii Mazowieckiej. Podczas tegorocznego PlocMUNa delegaci mieli okazję wcielić się w reprezentantów krajów i jednostek w 8 różnych komitetach:
1.Rada Bezpieczeństwa ONZ (UNSC) – temat: Analiza sytuacji w Saharyjskiej
Arabskiej Republice Demokratycznej ze szczególnym uwzględnieniem misji na rzecz
Referendum w Saharze Zachodniej.
2. Rada Praw Człowieka ONZ (UNHRC) – temat: Ochrona praw człowieka w
niekonwencjonalnych ruchach religijnych.
3. Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) – temat: Rozwiązywanie problemu
szkodliwych trendów w mediach społecznościowych z naciskiem na ich wpływ na
młodzież.
4. podmiot Organizacji Narodów Zjednoczonych na rzecz Równości Płci i Wzmocnienia
Kobiet (UN Women) – temat: Analiza działań mających na celu ochronę praw kobiet
w Mjanmie w świetle niedawnej niestabilności politycznej.
5. Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości (UNODC) – temat:
Dyskusja na temat prywatyzacji kompleksu więzienno-przemysłowego.
6. Komisja Narodów Zjednoczonych ds. Nauki i Technologii na rzecz Rozwoju (CSTD)
– temat: Rozwiązywanie globalnego kryzysu niedoboru organów ze szczególnym
uwzględnieniem ksenotransplantacji i sztucznych organów.
7. Program Środowiskowy Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNEP)- Ocena ryzyka
związanego z wydobyciem głębinowym.
8. Międzynarodowy Trybunał Karny (ICC) – temat: Prokurator przeciw Abdallah Banda
(proces sądowy dowódcy rebeliantów z Sudanu Abdallah Banda za zbrodnie wojenne).
Pierwszy dzień obrad upłynął pod znakiem prezentowania narodowych stanowisk i zaznajamiania się z formułą debat ONZ, prowadzonych w całości w języku angielskim. Dla wielu uczestników było to prawdziwe wyzwanie, jednak atmosfera współpracy sprzyjała przełamywaniu barier.
Drugi dzień konferencji, tj. sobota, 7 czerwca to czas intensywnych dyskusji i wspólnego opracowywania treści rezolucji. W każdym komitecie delegaci starali się wypracować wspólne stanowisko, które następnie miało zostać ujęte w oficjalnym dokumencie końcowym. Stworzenie takiej rezolucji wymagało nie tylko doskonałej znajomości tematu i dyplomatycznego wyczucia ale również biegłości w technicznej stronie sporządzania dokumentów zgodnych z zasadami ONZ. Teksty musiały być sformatowane zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumencie "Rules of Procedure", a do ich przyjęcia wymagana była większość głosów. Dzięki podejmowanym działaniom uczestnicy zdobywali umiejętności retoryczne, osiągania kompromisu oraz negocjacji pod okiem moderatorów i opiekunów komitetów.
Niedziela, 8 czerwca, była kulminacją całego wydarzenia. Podczas finałowego Zgromadzenia Ogólnego każdy komitet zaprezentował efekty swojej pracy - gotowe projekty rezolucji, które następnie poddano głosowaniu. Wszystkie delegacje, niezależnie od wcześniejszego przydziału do wybranych komitetów, miały obowiązek oddać głos zgodnie z polityką swojego kraju. Często wiązało się to z koniecznością szybkiej analizy nowych tematów i uzasadniania swoich decyzji przed resztą uczestników.
Zwieńczeniem wydarzenia była uroczystość Closing Ceremony, podczas której przyznano wyróżnienia i nagrody dla najbardziej aktywnych i kreatywnych uczestników. Oceniano m.in. umiejętności negocjacyjne, styl wypowiedzi, poziom przygotowania merytorycznego oraz zaangażowanie w pracę komisji.
Uczestnicy zgodnie ocenili tegoroczną edycję PlocMUN jako bardzo wartościową i wzbogacającą zarówno pod względem organizacyjnym, jak i edukacyjnym, co ponownie było możliwe do osiągnięcia dzięki współorganizowaniu konferencji przez Województwo oraz współfinansowaniu wydarzenia ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego, jak również przez naszych Patronów Honorowych oraz Sponsorów.
Doceniono także wcześniej przygotowane materiały stanowiące wytyczne do prowadzenia prac w komitetach, wysoką jakość debat, dbałość o logistykę oraz zaangażowanie organizatorów w stworzenie przyjaznej i profesjonalnej atmosfery. Wyróżniającym się elementem płockiego wydarzenia był również bogaty patronat honorowy, dzięki któremu PlocMUN 2025 potwierdził swoją pozycję jako jedna z najbardziej prestiżowych konferencji modelowych ONZ w Polsce, oferując młodzieży wyjątkową przestrzeń do rozwoju osobistego, kształcenia kompetencji przyszłości oraz zdobywania doświadczeń w pracy zespołowej i międzynarodowej dyplomacji.
W zespole odpowiedzialnym za organizację wydarzenia znalazły się uczennice klasy 3G programu Matury Międzynarodowej IB DP z Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku. Były to: sekretarz generalny - Klaudia Wyrębkowska, zastępca - Maja Ryska, przewodnicząca Zgromadzenia Ogólnego - Gabriela Król, jej zastępca - Olga Kępczyńska oraz Doradca Sekretariatu ds. Kreatywności - Kornelia Świtkiewicz. Do przygotowań konferencji włączyli się również inni uczniowie z klasy 3G oraz liczni wolontariusze bezpośrednio pomagający zespołowi organizacyjnemu.
Serdeczne podziękowania za współorganizację wydarzenia i koordynowanie współpracy z Akademią Mazowiecką skierowane są do Pani Dr Anny Araucz, która czuwała również nad przebiegiem całej konferencji.
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2024/25
W dniu 27 czerwca 2025 roku w auli szkolnej odbyło się wręczenie nagród specjalnych oraz za najlepsze wyniki w nauce uczniom Naszej Szkoły.
75
SPRAWDZIAN KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH
Przypominamy, że, zgodnie z harmonogramem, w czwartek 26.06.2025 odbywa się drugi termin sprawdzianu kompetencji językowych dla kandydatów do klas dwujęzycznych.
Zapraszamy uczniów do auli szkolnej na godz. 14.00.
Prosimy pamiętać o dokumencie tożsamości.
Powodzenia!
MICHAŁ WYRĘBKOWSKI – ABSOLWENT JAGIELLONKI PŁOCCZANINEM ROKU 2024
Miło nam poinformować, że Michał Wyrębkowski - absolwent Jagiellonki z 2021 roku, członek Listy Wspaniałych Jagiellończyków - został zwycięzcą plebiscytu Książnicy Płockiej oraz Gazety Płockiej na Płocczanina Roku 2024. Gratulujemy!
Jeszcze niedawno zasiadał w jagiellońskich ławkach, jeszcze niedawno przechadzał się korytarzami szkoły, a w ubiegłą sobotę MICHAŁ WYRĘBKOWSKI – absolwent Jagiellonki z 2021 roku – zdobył zaszczytny tytuł Płocczanina Roku 2024.
Michał był uczniem naszego Gimnazjum nr 14 oraz naszego Liceum, gdzie uczęszczał do klasy z Programem Dyplomowym Matury Międzynarodowej IB DP. Szybko dał się poznać jako uczeń nieprzeciętny, dociekliwy, bardzo pracowity i sumienny, o szerokim spektrum zainteresowań. Został laureatem lub finalistą pięciu! Ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych: z języka polskiego, języka francuskiego, ekonomii, filozofii i historii. Dał się poznać jako zaangażowany społecznik: Przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta, Poseł na Sejm Dzieci i Młodzieży, organizator Młodzieżowego Strajku Klimatycznego oraz współorganizator wielu konferencji Model United Nations – symulacji obrad Organizacji Narodów Zjednoczonych.
W roku 2021 Michał przystąpił do matury międzynarodowej, zdobywając – jako pierwszy i jak dotąd jedyny absolwent naszej Szkoły – maksymalną ilość 45 punktów. Ten ambitny uczeń nie poprzestał jednak na maturze IB DP i równolegle zdawał egzaminy w polskim systemie, gdzie z ośmiu przedmiotów uzyskał 100%. Pozwoliło mu to zostać najlepszym maturzystą tego roku w kraju. Nic dziwnego, że akademicką aplikacją Michała zainteresował się jeden z najbardziej prestiżowych amerykańskich uniwersytetów – University of Pennsylvania z elitarnej Ligi Bluszczowej.
Michałowi udało się zainteresować swoją pracą badawczą uczonych z wielu największych i najważniejszych ośrodków akademickich na świecie. Dzięki temu w ubiegłym roku został dyrektorem badawczym do spraw europejskich w Instytucie CELI na Uniwersytecie Yale. O Michale zaczęły pisać gazety i portale internetowe na całym świecie.
„Jest jednym z najsilniejszych młodych umysłów, jakie poznałem. Interdyscyplinarność jego umysłu jest ogromna” – wypowiedział się o Michale dr Maciej Kawecki – propagator nauki.
W sobotę Michał zdobył zasłużony tytuł. Bardzo serdecznie gratulujemy naszemu absolwentowi tego zaszczytu i jesteśmy dumni, że jako społeczność szkolna jesteśmy częścią jego przeszłości. A o przyszłość Michała się nie martwimy, bo ten wybitny młody człowiek z całą pewnością jeszcze nie raz nas pozytywnie zaskoczy. Serdeczne gratulacje dla Płocczanina Roku 2024.
Jaga-Fest - podziękowanie
Turniej badmintona
Turniej badmintona dziewcząt i chłopców zakończył tegoroczny cykl zawodów w ramach Licealiady MLS. Zawonicy z Jagiellonki uwieńczyli sezon zwycięstwem w kategorii chłopców. Dziewczęta zajęły czwarte miejsce.
Składy ekip:
Michał Lewandowski, Aleksander Gralicki, Daniel Rolewski
Małgorzata Jakubowska, Zosia Ruszkowalska, Ławniczak Agata
Gratulujemy!
Klasa 2d w Toruniu
2 czerwca 2025 roku uczniowie i uczennice klasy 2D wzięli udział w wycieczce do Torunia. Pierwszą atrakcją było Planetarium Obejrzeliśmy seans astronomiczny pt. Oto Kosmos. Majestat nieba, jego potęga, stałość i tajemniczość sprawiały, że przez wieki było ono płótnem dla projekcji przeróżnych fantazji, jakie rodziły się w umysłach obserwatorów. Ten niezwykły film przybliżył nam konstelacje gwiazd oraz pozwolił spojrzeć na nie z perspektywy różnych wieków.
20Następnie udaliśmy się na warsztaty chemiczne do Kamienicy Alchemika. Kuchnia molekularna to nowoczesna eksperymentalne podejście do przygotowywania potraw, a my poznawaliśmy jego tajniki. Dania powstają nie za sprawą tradycyjnego gotowania czy pieczenia, a przy wykorzystaniu zjawisk chemicznych i fizycznych, czego mieliśmy okazję doświadczyć. Własnoręcznie przygotowaliśmy kolorowe spaghetti, które na koniec zjedliśmy ze smakiem.
Na koniec wzięliśmy udział w grze miejskiej, która była aktywnym sposobem poznawania Torunia.
To był piękny, beztroski dzień
Rajd rowerowy
14 czerwca odbył się ostatni rajd w roku szkolnym 2024/25. Piękna pogoda, trasa Płock - Soczewka/ Płock
Jaga Fest 2025
12 czerwca 2025 - dzień pełen atrakcji dla Jagiellończyków. Piknik JAGA-FEST - to zacni goście, panele edukacyjno-dyskusyjne, spotkania profilaktyczne, rozgrywki sportowe i poczęstunek, ale przede wszystkim świetna zabawa.
Realizacja imprezy staje się co roku możliwa dzięki współpracy i zaangażowaniu Dyrekcji Szkoły, Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego LWJ.
98Piknik Jaga-Fest - czwartek - 12 czerwca 2025 r.
Panele edukacyjno-dyskusyjne:
- Warsztaty z aktorem- Mariusz Pogonowski
- Spotkanie z wokalistą zespołu rockowego - Wojciech Wojda Farben Lehre
- Zajęcia z medytacji- Gongi - Ewa Różanowska
- Ciekawoski z płockiego zoo - zwierzęta egzotyczne
- Podstawy samoobrony - Tomasz Serafin – Sportowy Płock ,Krzysztof Warzycki PRO.TRENING
- Jak bezpiecznie i skutecznie ćwiczyć na siłowni – Łukasz Szypryt
- O odżywianiu u młodych dorosłych – Natalia Padzik
- Kosmetologia – porady - Magdalena Baranowska
- Głososfera – Mateusz Zabłocki
- Astrofaza - zakątki fizyki – Piotr Kosek
- Jak zostać mistrzem? Tajniki piłki ręcznej – Prezes Klubu Orlen Wisła Płock – Artur Stanowski, sędzia międzynarodowy Bartosz Leszczyński
- Podróże i wspinaczka – Stowarzyszenie “Łączy nas wspinanie”
- Kryminalistyka – Komenda Miejski Policji
- Zajęcia wzmacniające, stretching – Małgorzata Kułakowska
-
“Bezpieczne i ekologiczne wakacje”
Stowarzyszenie Integracja i Współpraca z Torunia – symulacja po alkoholu, narkotykach - Służby w akcji; Policja, Straż pożarna, Pogotowie
- Turniej Dart
- Turniej - szachy
Imprezę uświetnili wykonawcy operujących w różnych gatunkach muzycznych:
- Zespół: Moon Chasers
- Antek Zgorzelski
- Julian Pogonowski
- DJ PATROJAL
Serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i zaangażowanie w Realizację pikniku JAGA - FEST 2025.
2A i 3A podbijają stolice europejskie
W dniach 2-6 czerwca 2025 r. uczniowie klasy 2A i 3A zwiedzali europejskie stolice - od Bratysławy, przez Budapeszt do Wiednia.
4Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z europejskim dziedzictwem kulturowym, a także, jak na prawdziwych humanistów przystało, poznać historię odwiedzanych państw. Młodzież podziwiała zakole Dunaju ze wzgórz wyszehradzkich, Budapeszt nocą w czasie rejsu statkiem oraz najpiękniejsze zabytki Wiednia, powstałe w czasach cesarza Franciszka Józefa. Znalazł się także czas na polski akcent - Kahlenberg, skąd Jan III Sobieski rozpoczął słynną "odsiecz wiedeńską". Wisienką na torcie było zwiedzanie Jaskiń Morawskiego Krasu wraz z rejsem po jej zatopionych częściach.
Kacper Kopacz, uczeń kl. 3A laureatem 55. OLiJP
- 4
30 maja br. uczeń klasy 3A, Kacper Kopacz, odebrał dyplom
Laureata 55. Olimpiady Literatury i Języka Polskiego.
Uroczystość odbyła się w Pałacu Staszica w Warszawie
z udziałem Pani Katarzyny Lubnauer, Wiceminister Edukacji oraz Profesorów Polskiej Akademii Nauk.
Zawody strzeleckie
20 maja 2025 roku na strzelnicy Ligi Obrony Kraju odbyły się zawody z okazji Narodowego Dnia Zwycięstwa. Udział wzięli uczniowie z sześciu szkół średnich z Płocka i okolic. Wśród nich także członkowie koła strzeleckiego LWJ.
20Drużyna dziewcząt w składzie:
Alicja Adamczak - 2c
Weronika Konczalska - 2d
Maja Szotrowska – 2c
Katarzyna Łątka - 2d
Julia Gołaszewska – 3d
Oliwia Matusiak – 2d
zdobyła znakomite 2 miejsce!
Drużyna chłopców:
Krystian Sulkowski – 1c
Stanisław Kardasz – 2d
Piotr Głowacki - 2d
Bartłomiej Marszałek – 1g
Wojciech Wyszyński – 3f
Krzysztof Bieniek – 3f
Bartosz Bielas – 3f
Opiekun: p. Piotr Miecznikowski
więcej informacjina:
https://tp.com.pl/artykul/zawody-strzeleckie-w-n1705535
162. "Głośne czytanie nocą" już we czwartek 5 czerwca!
ZAPRASZAMY WE CZWARTEK 5 CZERWCA NA 162. "GŁOŚNE CZYTANIE NOCĄ".
ZWIEŃCZY ONO 18 LAT PRZEDSIĘWZIĘCIA I BĘDZIE MIAŁO WYJĄTKOWĄ OPRAWĘ.
(MDK, UL. TUMSKA 9, GODZ. 19.00)
WAKACYJNE WARSZTATY JĘZYKA ANGIELSKIEGO Z AMERYKAŃSKIMI NAUCZYCIELAMI
Z radością informujemy, że w okresie 30.06 – 11.07.2025 roku w naszej szkole odbędą się kolejne, już XXI wakacyjne warsztaty języka angielskiego z amerykańskimi nauczycielami. Serdecznie zapraszamy uczniów w następujących grupach wiekowych: 7-9, 10-12, 13-15 oraz 16-18.
Naszymi tegorocznymi wykładowcami będą doświadczeni nauczyciele z Fort Wayne w stanie Indiana, naszego miasta partnerskiego w USA. To już ich drugi pobyt w Płocku.
Julie Glant – jest nauczycielem edukacji wczesnoszkolnej i języka angielskiego z wieloletnim stażem. Od wielu lat naucza angielskiego jako języka obcego. Ma czwórkę dzieci. Interesuje się muzyką, tańcem, teatrem, ogrodnictwem, podróżowaniem i kulinariami
Eric Becker – jest nauczycielem języka hiszpańskiego, francuskiego i angielskiego w Canterbury School w Fort Wayne. Pasjonują go języki obce i kultura różnych krajów. Często podróżuje i dużo czyta. Zbiera zabytkowe maszyny do szycia i jest zwycięzcą wielu konkursów na najpiękniejszą budowlę z … piernika.
Poniżej przedstawiamy harmonogram zajęć:
TYDZIEŃ 1 (30/06/2025 – 04/07/2025)
Julie Glant
Eric Becker
8.30 – 10.00
JG1.1 wiek: 7-9
Nauka słownictwa i gry językowe dla najmłodszych uczniówEB1.1 wiek: 13-15
50 stanów Ameryki – dlaczego każdy jest szczególny? – ćwiczenia konwersacyjne
10.30 – 12.00
JG1.2 wiek: 7-9
Czy zwierzęta mówią po angielsku? – słownictwo, nazewnictwo, dźwięki po polsku i po angielskuEB1.2 wiek: 13-15
Nastolatek w Polsce i w Ameryce – podobieństwa i różnice w stylu życia w naszych krajach
12.30 – 14.00
JG1.3 wiek: 10-12
Liczenie i używanie amerykańskiej waluty – zakupy w USAEB1.3 wiek: 16-18
Amerykańska kultura popularna – film, telewizja, muzyka - konwersacjeTYDZIEŃ 2 (07/07/2025 – 11/07/2025)
Julie Glant
Eric Becker
8.30 – 10.00
JG2.1 wiek: 7-9
Nauka słownictwa i gry językowe dla najmłodszych uczniówEB2.1 wiek:13-15
Nastolatek w Polsce i w Ameryce – podobieństwa i różnice w stylu życia w naszych krajach
10.30 – 12.00
JG2.2 wiek: 10-12
Liczenie i używanie amerykańskiej waluty – zakupy w USAEB2.2 wiek: 13-15
50 stanów Ameryki – dlaczego każdy jest szczególny? – ćwiczenia konwersacyjne
12.30 – 14.00
JG2.3 wiek: 10-12
Amerykańskie tradycje i zwyczaje – jak Amerykanie obchodzą swoje świętaEB2.3 wiek: 16-18
Amerykańska kultura popularna – film, telewizja, muzyka - konwersacjeXXI Wakacyjne Warsztaty Języka Angielskiego 2025
Regulamin
- Wakacyjne warsztaty języka angielskiego z nauczycielami amerykańskimi organizowane są przez Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły w Płocku we współpracy z Urzędem Miasta Płocka oraz amerykańskim miastem partnerskim Fort Wayne w stanie Indiana.
- Kursy są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli.
- Kursy odbywają się przez okres 2 tygodni, od 30 czerwca do 11 lipca 2025 roku.
- Każdy kurs trwa jeden tydzień, od poniedziałku do piątku, wg załączonego harmonogramu. Kurs obejmuje 10 godzin lekcyjnych, po dwie lekcje każdego dnia.
- Liczba uczestników kursu z reguły nie przekracza 20 osób. Kurs może zostać odwołany z powodu zbyt małej liczby zainteresowanych (poniżej 5 osób).
- Zapisy trwają od 02.06.2025 roku do 27.06.2025 roku lub do wyczerpania miejsc.
- Forma zapisów: telefonicznie (24-364 59 48 lub 539-538-506) lub osobiście (Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Władysława Jagiełły , ul. 3 Maja 4, w godz. 8:00-15:00 w sekretariacie uczniowskim).
- Cena: 150 złotych za 10-godzinny kurs.
- Opłatę za kurs należy wnieść przelewem na rachunek w PKO Bank Polski numer:
45 1020 3974 0000 5002 0178 3224
w ciągu tygodnia od daty zapisu. Prosimy o dopisek – kurs języka angielskiego (symbol kursu + imię i nazwisko uczestnika).
- Warunki ewentualnego zwrotu wpłaty są następujące:
- 100% zwrotu – gdy rezygnacja nastąpi do 14 dni przed rozpoczęciem warsztatów,
- 50% zwrotu – gdy rezygnacja nastąpi w ciągu 14 dni przed rozpoczęciem warsztatów,
- 0% zwrotu – w trakcie trwania warsztatów.
PRZYPOMNIENIE O SPRAWDZIANIE KOMPETENCJI JĘZYKOWYCH
Jagiellończyk nominowany
Miło nam poinformować, że Michał Wyrębkowski - absolwent Jagiellonki z 2021 roku, członek Listy Wspaniałych Jagiellończyków - został nominowany do nagrody Płocczanina Roku 2024.
Zachęcamy wszystkich do głosowania na Michała : https://plocczaninroku.plebiscyt.org
Zapraszamy do Jagiellonki
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną Naszej Szkoły na rok szkolny 2025/26
https://ponadpodstawowe-plock.nabory.pl/
16
Jagiellończycy w trasie
Członkowie koła cyklistów pod opieką P. Dariusza Krzemińskiego wzięli udział w wiosennym rajdzie do Trzepowa i Zalesia
Archiwum Aktualności